Projektēšana un vizualizācijas

Projektēšana

Būvkompānija ARCAN veic visu veidu industriālo, dzīvojamo un sabiedrisko būvju projektēšanu.

Veicam esošo projektu pārprojektēšanu un optimizējam plānotos metāla konstrukciju, dzelzsbetona konstrukciju u.c. risinājumus, lai ietaupītu projektā paredzētos resursus. ARCAN uzskata, ka jādomā vairākus soļus uz priekšu, lai izvairītos no negaidītām situācijām, un mūsu klienti prot to novērtēt.

Jau projektēšanas fāzē mūsu uzņēmuma būvspeciālisti tandēmā ar projektētājiem izstrādā optimālākos risinājumus, lai klienta rokās nonāktu projekts, kurā rūpīgi domāts arī par tā realizācijas darbietilpību. Aprēķini un pārbaudes tiek veiktas ar sīkāko precizitāti.

Mēs piedāvājam arī turnkey projektus – ja jums ir ideja, mēs to uzprojektēsim, uzbūvēsim, nodosim ekspluatācijā un sadarbībā ar ražotājiem nodrošināsim iekārtu servisa apkalpošanu. Mūsu pieredze un prasmes jums ietaupīs laiku un līdzekļus.

Vizualizācijas

ARCAN strādā BIM – building information modeling jeb būves informācijas modelēšanas vidē.

BIM ir kas vairāk par 3D modelēšanas datorprogrammu. BIM procesā visi būvniecībā iesaistītie speciālisti strādā kopā, lai būves ģeometrisko modeli pilnveidotu ar informāciju, ko izmanto ne tikai projektēšanā, bet arī tāmēšanā, plānošanā, būvniecībā un vēlāk arī ekspluatācijā.

Tas ir vienots rīks, kurā vispirms tiek radīta digitāla būve, kura pēc tam tiek uzcelta dabā – turklāt projektēt var ne tikai ēku, bet arī tehnoloģiskās iekārtas, kondicionēšanu, ūdensapgādi, kanalizāciju u.t.t. Ja līdz šim katrs speciālists radīja rasējumus savā programmā un tehnikā, tad ar BIM to visu ir iespējams apvienot un koordinēt vienuviet.

Ar BIM ērti integrēt projektā arī iekārtas – ja klients zina, kādas iekārtas nepieciešamas (kā tas bieži notiek), tad atliek tikai izvēlēties un darīt mums zināmu.

Sabiedriskās būves

Mēs projektējam sabiedriskās būves ar skatu nākotnē – lai tās būtu ilgtspējīgas, un ieguldītais darbs priecētu un kalpotu daudzus gadus. Labprāt uzņemamies ģenerāluzņēmēja lomu, iekšdarbus atstājot apakšuzņēmēju ziņā, taču rūpīgi tos koordinējot.

Mums ir pieredze arī sabiedrisko būvju rekonstrukcijā. Kā apakšuzņēmējs esam rekonstruējuši viesnīcas ēku Rīgā, Ausekļa ielā 22, kur veicām divu veidu darbus – jaunā korpusa betona karkasa būvniecību un vecā korpusa rekonstrukciju, kurā pilnībā tika nomainīti visu stāvu pārsegumi un pastiprināti ēkas pamati. Izaicinājumi mūs nebiedē.

Industriālās būves

Industriālo projektu, lauksaimniecības būvju un ražošanas ēku būvniecība

Esam guvuši ievērojamu pieredzi darbā ar zemniekiem un ražotājiem, realizējuši vairākus desmitus projektu Latvijā un Ziemeļvalstīs.

Projektu aprīkošana ar iekārtām

Vairumā gadījumu mūsu klienti labi zina, kādas iekārtas savā būvē vēlēsies. Un mēs ar lielāko prieku realizējam klienta vēlmes. Esam elastīgi iekārtu ražotāju piesaistīšanā un darbu koordinēšanā– arī tad, ja iekārtu iepirkums ir atsevišķs projekts.

Konsultācijas

Esi Latvijas lauksaimnieks un vēlies saņemt publisko finansējumu? Mēs varam palīdzēt! Sniedzam konsultācijas par Lauku atbalsta dienesta un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras prasībām, nepieciešamo dokumentu iesniegšanu, kā arī par to, ko iesākt ar izmaiņām projektos un tāmēs.

Angāri, noliktavas, fermas (standarta un dziļās), kaltes – to visu ARCAN būvē, rekonstruē, modernizē un pārbūvē ar jaunākajām tehnoloģijām. Kaltēm piedāvājam vairākus iekārtu ražotājus.

Restaurācija un rekonstrukcija

Vēsturisko ēku restaurācija un rekonstrukcija ir īsts meistardarbs, kas prasa ne tikai zināšanas un darbarokas, bet arī cieņu un pietāti. Par mūsu spējām un kvalitāti liecina ne vien restaurācijas darbu sertifikāts, bet arī gadu gaitā uzkrātā pieredze. Varam lepoties ar vērienīgu un smalku rekonstrukcijas darbu Rīgā, Grēcinieku ielā 7, kvalitatīvu viesnīcas ēkas repliku Jūrmalā, Dzintaros, Jomas ielā 92, u.c.